header

Home Perry About Links Graphics Guestbook Perry Rhodan

Perry Rhodan Perry Rhodan

Bottom Bottom Bottom Bottom

KAYMUURTES

KAYMUURTES jsou tradiční gladiátorské souboje, které se konají ve Velkém impériu Arkonidanů. Účastník KAYMUURTES získává v arkonidském národu status hrdiny.

Všeobecně

Pod pojmem KAYMUURTES se skrývají tři různé přebory, ve kterých se liší jak ukončení souboje, tak i okruh účastníků:
  • Otevřené KAYMUURTES: tyto zápasy jsou přístupné pro všechny Arkonidany.
  • Uzavřené KAYMUURTES: těchto zápasů se smějí účastnit jen členové šlechtických rodů, vysocí důstojníci a jiní hodnostáři z vrchních vrstev Impéria.
  • Amnestijní KAYMUURTES: jak již název vypovídá, účastní se těchto soubojů jen těžcí zločinci, kteří věří v udělení amnestie. Zápasy Amnestijní KAYMUURTES jsou v protikladu s ostatními přebory bojovány až do smrti. Tímto způsobem je vylučovacím postupem vybrán celkový vítěz, který nakonec v Křišťálovém paláci dostane od Imperátora osobně amnestii. Je pak osvobozen od trestního stíhání a stává se nedotknutelným.
Zápasy se konají každé tři roky v soustavě Dubnayor. Otevřené a Uzavřené KAYMUURTES se konají na Venco-Nar, páté planetě soustavy, Amnestijní KAYMUURTES se pořádají na čtvrté planetě Hirc.

Historie

Po vraždě svého otce Orbanascholem III. v roce 8040 před Kristem (10'483 da Ark) je Atlan nucen žít v exilu. Společně s Fartuloonem a dalšími věrnými zahájí od roku 8024 před Kristem boj proti uzurpátorovi. Fatuloon přijde nakonec s nápadem, že by se Atlan měl zúčastnit pod jiným jménem amnestijního KAYMUURTES, čímž by si Krystalický princ vysloužil ve Velkém impériu absolutní imunitu.

Pokud je známo, konají se KAYMUURTES ještě i ve 14. století NGL za vlády Bostiche I.
Bottom